Szabályzat
A táncversenyek szabályzata olyan, mint a zene egy jól koreografált mozdulatsorban: mindenki tudja, hogy mi a következő lépés, és minden más is a helyére kerül. Ezek a szabályok nemcsak a rendezvény struktúráját alakítják ki, hanem garantálják a fair playt, és biztosítják, hogy minden résztvevő egyenlő esélyekkel lépjen színpadra. A szabályzat tehát nem csupán egy papírdarab, hanem a zökkenőmentes és igazságos táncélmény zenei partitúrája.
Kategóriák
Amatőr
Amatőr kategóriába azok jelentkezését várjuk, akinek nincs versenyzési tapasztalata, vagy úgy érzi, még nem rendelkezik magas szintű technikai tudással. Ezt a zsűri is szigorúan ellenőrzik, az átsorolás jogát fenntartjuk.
Versenyző
Versenyző kategóriába azok jelentkezését várjuk, akik versenyzői tapasztalattal rendelkeznek, illetve több éves színpadi gyakorlatuk van.
Korosztályok
Gyerek
Junior
6 - 8 év
9 - 12 év
Ifjúsági
13 - 15 év
Felnőtt
16 év felett
A korosztályi besorolásnál felfelé nevezés lehetséges.
Létszám
Koreográfia hossza
Szóló
1 fő
2:30
Duó
2 fő
Trió / kvartett
3 - 4 fő
Csoport
5 - 11 fő
Formáció
12 - főtől
3:00
3:00
4:00
5:00
A duó, trió, kvartett, csoport és formáció korosztályi besorolását átlagéletkorból számítjuk. A verseny évében betöltött életkort vesszük figyelembe. Tehát, ha valaki 2010 ben született, akkor 14 évesnek számít és ifjúsági korosztályba tartozik.
Általános tudnivalók
-
Minden versenyző a saját felelősségére vesz részt a rendezvényen.
-
A versenyző köteles követni a verseny menetét és időben, a saját produkciója előtt legalább 5 tánccal megjelenni a színpad mellett.
-
A versenyszám zeneanyagát kizárólag emailen keresztül van lehetőség elküldeni (artandsoulverseny@gmail.com).
-
A szervezők nem vállalnak felelősséget a nem megfelelő minőségű zenékért. Ezért kérjük, hogy hozzátok magatokkal pendrive-on, ha bármi probléma adódna.
-
A versenyprogram tájékoztató jellegű, ezért kérünk Benneteket, hogy időben érkezzetek a versenyre.
-
A versenyző vagy csoport köteles a felkonferálás után a lehető leggyorsabban a tánctérre érkezni.
-
A színpadon történtekért a szervezők nem vállalnak felelősséget. Kérjük az edzőket, hogy kísérjék figyelemmel a verseny menetét és probléma esetén álljanak rendelkezésre.
-
Színpad mérete kb. 10x12 m.
-
Díszlet, illetve kellék használata engedélyezett, amennyiben a koreográfia során szervesen használatba kerül. Ellenkező esetben pontlevonással jár, hozott fénytechnika nem használható.
Stílusok
Modern: A modern táncstílusban készülő koreográfiákban meg kell jeleníteni a megfelelő technikák elemeit (pl. Graham, Limon, Art Jazz). A tánc során a témához illeszkedő más stílusok is megjeleníthetőek, de nagy többségében a modern stílusjegyeket kell tartalmaznia.
Jazz: A jazz táncstílusban készülő koreográfiákban nagy részben tartalmaznia kell izolációs technikát, amerikai vagy art jazz mozdulatokat. A tánc során a témához illeszkedő más stílusok is megjeleníthetőek, de nagy többségében a jazz stílusjegyeket kell tartalmaznia.
Kortárs: A kortárs táncstílusban készülő koreográfiákban fontos szempont a megfelelő talajhasználat, érzelemkifejezés, és a mozgásanyag újszerűsége. A tánc során a témához illeszkedő más stílusok is megjeleníthetőek, de nagy többségében a kortárs stílusjegyeket kell tartalmaznia.
Látványtánc: A látványtánc stílusban készülő koreográfiák célja, hogy látványos, nagyívű táncokat mutassanak be a táncosok. A tánc során a témához illeszkedő más stílusok is megjeleníthetőek, de nagy többségében a látványtánc grandiózus jegyeit kell tartalmaznia.
Musical: Zenés darabok egy - egy részletének adaptációja, történetek elmesélésére alkalmazott stílus. A koreográfiáknak, a kosztümöknek, sminknek stb. szorosan kapcsolódnia kell az elmesélni kívánt történethez.
Open: A fenti egyik kategóriába sem sorolható koreográfiákat várjuk ide, amelyek valamely szinten tartalmaznak a fentebb említett stílusok jegyei közül néhányat.
Minden stílusban az emelés és akrobatika megengedett.